Jantar nad morzem

Jantar nad morzem – inwestycja w zdrowie

Jantar to miejscowość położona nad morzem, na granicy Mierzei Wiślanej i Żuław Wiślanych, w województwie pomorskim. Stała liczba mieszkańców wynosi niespełna tysiąc. Pierwsze udokumentowane ślady, dowodzące istnienia osady, pochodzą z XIII wieku.

Pierwsze udokumentowane ślady, dowodzące istnienia osady, pochodzą z XIII wieku.

Wszystko wskazuje na to, że znajdowała się ona na trasie przebiegu powstałego już w czasie Cesarstwa Rzymskiego, Bursztynowego Szlaku - bardzo ważnej arterii handlowej. Tamtejsze plaże od wieków obfitują w bursztyn. Ten cenny surowiec jest znakiem rozpoznawczym miejscowości, do dziś można tam znaleźć wiele wspaniałych okazów, w szczególności po jesiennych i zimowych sztormach, spacerując piękną plażą w Jantarze. Od 1999 roku w miejscowości odbywają się Mistrzostwa Świata w poławianiu Bursztynu. Wieś zaczerpnęła swą nazwę właśnie od jednego z określeń bursztynu.

Spokojny charakter, jakim miejscowość cechuje się przez większą część roku, zmienia się   sezonie letnim, przede wszystkim w czasie wakacji. Jantar jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów, którzy cenią sobie miejscowe szerokie, piaszczyste plaże, strzeżone kąpielisko oraz rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Przyjazne pokoje w Omedze czekają na turystów spragnionych nadmorskiego wypoczynku. Nadbrzeże oraz plaża są dobrze zagospodarowane, gwarantują wiele atrakcji. Wyjątkowym wydarzeniem są także obchody Dnia Rybaka- 29 czerwca każdego roku, podczas których jest możliwość skosztowania pysznych, niezwykłych dań rybnych.  

Przyjeżdżając na wakacje do Omegi w Jantarze masz w sąsiedztwie Szkołę Jazdy Konnej - Grupa Buffalo Bill, dzięki której możesz zarówno zwiedzać Mierzeję konno, jak i uczestniczyć w imprezie w klimacie Dzikiego Zachodu. Ukojenia doznasz na łonie natury, wędrując malowniczymi ścieżkami leśnymi, prowadzącymi do pięknej piaszczystej plaży. Charakter miejscowości pozwala na wyciszenie, zwolnienie biegu życia. Dzięki takiej atmosferze poczujesz się zrelaksowany, a uśmiech na długo zagości na twoich ustach. Wynajmując pokoje w Jantar - Omega wypoczniesz, a zgromadzona pozytywna energia będzie procentowała przez cały rok. Wczasy nad morzem to dobra inwestycja w Twoje zdrowie i zdrowie Twojej rodziny. To wszystko jest w granicach możliwości każdego, kto mądrze myśli o przyszłości. Z daleka od nowoczesnej cywilizacji możesz posłuchać śpiewu ptaków, szumu fal morskich, a zapach runa leśnego kojąco wpłynie na zmęczony umysł. Wypoczywając nad morzem, zapominasz o troskach dnia codziennego. Pamiętaj, człowiek szczęśliwy, pięknieje, żyje dłużej i swoim optymizmem zaraża innych. Pokoje Jantar Omega czekają na Ciebie przez cały rok.

 

 

Popularny