Diabelski młyn w Gdańsku

W Gdańsku czeka na Ciebie morze atrakcji. Imponująca architektura miasta w stylu gotyckim, renesansowym i barokowym.

 

Mimo nieciekawej pogody w Gdańsku zawsze spotkamy amatorów spacerów. Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, warto pocieszyć oczy zabytkowymi budowlami Starego Miasta. Przyjeżdżając do pensjonatu Omega w Jantarze możemy wybrać się na taką wspaniałą wycieczkę. Jadąc autem to tylko trzydzieści minut drogi.

 

Brama Stągiewna

 

Przyjeżdżając do Gdańska warto wiedzieć, gdzie zaparkować. Polecamy parking przy ulicy Długie Ogrody, w pobliżu Kościoła Św. Barbary. Z tego miejsca jest blisko do Bramy Stągiewnej, a następnie dojdziemy do Długiego Pobrzeża.

 

Zielona Brama

 

Tutaj możemy skorzystać z przejażdżki tramwajem wodnym. Jesteśmy już blisko Zielonej Bramy – oddziału muzeum i wchodzimy na ulicę Długi Targ. Jest to jedna z najatrakcyjniejszych ulic Starego Miasta w Gdańsku. Wypełniają ją zabytkowe kamienice, w których mieszczą się różne instytucje administracyjne, kulturalne, artystyczne, a przede wszystkim bardzo dużo restauracji, barów, kawiarni, w których można zjeść regionalne przysmaki lub odpocząć, popijając aromatyczną kawę.

 

Długi Targ i Ratusz

 

Jednak nad wszystkim czuwa nieustraszony Neptun, w towarzystwie którego należy sobie zrobić zdjęcie. Jak się posilimy i odpoczniemy, możemy wędrować dalej. Nie możemy pominąć zabytkowego Ratusza Głównego Miasta Gdańsk. Spacerując już ulicą Długą, w kierunku centrum miasta ujrzymy Złotą Bramę, która dzielnie strzeże granic Starego Miasta.

 

neptun

 

To tylko namiastka atrakcji tego pięknego miasta. W okolicy znajdują inne, równie atrakcyjne miejsca, na przykład Teatr Szekspira, który przewiduje możliwość zwiedzania obiektu. Będąc w Gdańsku należy się wybrać do Muzeum Solidarności. To współczesna budowla, pokazująca część naszej przeszłości.

 

Złota Brama

 

Historia Polski, miasta jest odzwierciedlona w licznych kamienicach, pomnikach, skwerach, które zobaczysz przyjeżdżając do Gdańska. Nie można za pomocą tekstu przekazać całej urody miasta. Należy pamiętać, że do Trójmiasta należą: Gdańsk, Sopot, Gdynia. Jedno piękniejsze od drugiego. Zwiedzanie należy rozpocząć od Gdańska, by poczuć klimat tych miejsc i w kolejności zapoznać się z historią łączącą te miasta.

 

termometr fahrenheita

 

Przyjeżdżać tu można wielokrotnie i zawsze odkrywać to miasto na nowo. Przyjemnie jest obserwować jak dynamicznie się rozwija. Jak współistnieje przeszłość z teraźniejszością i nowoczesnością. Należy pamiętać, że Trójmiasto to skupisko uczelni wyższych. Kształci przyszłych lekarzy, inżynierów, muzyków, nauczycieli, marynarzy. Zatem młode pokolenie jest na stałe wpisane w charakter miasta i nadaje mu specyficzny klimat. Tu młodość kłania się przeszłości, ceniąc jej dokonania, ale także tworząc nowoczesność.

 

starowka w gdansku

 

W Gdańsku nie można się nudzić. Jest tyle wspaniałych miejsc, godnych uwagi. To wszystko i więcej można zobaczyć przyjeżdżając na aktywny wypoczynek do Pensjonatu Omega w Jantarze, a do Gdańska tylko trzydzieści minut drogi.